רח' ריינס 18, תל-אביב 077-7366505
דף הבית
טיפול בזוגיות
איך מתמודדים עם גירושין?

איך מתמודדים עם גירושין?

להתגרש או לא

אתם נמצאים בהתלבטות לגבי אחת ההחלטות החשובות בחייכם, החלטה כבדת משקל עם השלכות רבות. יש המון סיבות לגירושין, ויש המון סיבות להשאר נשואים, חשוב להתחיל בלנסות לנקות את כל הרעשים החיצוניים, את כל הלבטים והשיקולים שאינם קשורים בקשר שבינך לבין בן או בת הזוג.

ההתלבטות האם להתגרש או לא, צריכה להתחיל בשאלה האם אתם מעוניינים להמשיך בזוגיות הנוכחית. כשהתשובה לשאלה הזו תהיה ברורה, תוכלו להמשיך לבחון את ההשלכות של הרצון שלכם. כל הסיבות להשאר בנישואין או להתגרש הן לגיטימיות וחשובות, אך את ההתעסקות בהם מתחילים לאחר שהתשובה על השאלה ידועה לכם.

בתהליך טיפול אנו עוזרים לענות על השאלה הזו, וממנה ממשיכים לחשוף את שיקולי הדעת הנוספים, לשים אותם בהשוואה לרצון שלך ולבדוק האם הם מסתכרנים? האם הם חשובים יותר? אין נוסחה כללית שמגדירה מה יותר חשוב בסדרי העדיפויות.

במכון תל אביב לפסיכותרפיה אנו מלווים אנשים שמתלבטים האם להתגרש או לא, ועוזרים להם להציף את סדרי העדיפויות האישיים שלהם, להבין את עצמם יותר לעומק, ולהתחזק, כך שיוכלו לקבל החלטה מבוססת.

אנו במכון תל אביב לפסיכותרפיה, מספקים תמיכה מקצועית בהקשר של גירושין בכל שלב, ולכל מטרה. אנו מלווים אנשים יחידים שמתלבטים האם להתגרש או לא, מלווים זוגות שעוברים תהליך טיפולי ולוקחים החלטה האם להשאר יחד, עוזרים לזוגות שמתגרשים לעבור את התהליך בצורה חיובית ולקבל ההדרכת הורים בכל הקשור לילדים, וגם פוגשים אותם לאחר מכן לעבור תהליכים של צמיחה והתפתחות אישית.

גירושין הם תהליך מורכב וחשוב להשקיע מאמצים על מנת לעבור אותם על הצד הטוב ביותר. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ וטיפול, בכל שלב בו אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה.

מעוניינים שנצור קשר?

להתגרש או לא להתגרש? טיפול זוגי בתהליך גירושין

אנחנו ממליצים לפנות לטיפול זוגי לפני שאתם מחליטים האם להתגרש או לא, בייחוד אם יש לכם ילדים משותפים. לפני שמקבלים החלטה כל כך מהותית שלרוב אין ממנה חזרה, בדקו האם ניסיתם לגעת בלב הקושי הזוגי שלכם, האם הצלחתם לגבור על הכעס וההאשמה ההדיים ולנסות ליישב את המחלוקות גם לא ברגעי הסערה.

הרבה זוגות שמגיעים לטיפול זוגי מגלים כי הם יכולים לגלות אמפטיה והבנה לעמדותיו והתנהגותו של הצד השני, מה שמיד גורם לצד השני להגיב בגמישות ואהדה. עד כמה שהסיבות לגירושין נראות לכם חמורות ובלתי נתנות לגישור, נסיוננו מחדר הטיפולים מראה את ההיפך. אפשר לסגל דפוסי תקשורת חדשים, אפשר להתגבר על פערים תרבותיים ותפיסתיים ולמצוא את עמק השווה, אפשר להתגבר על משברי נישואין בעקבות בגידה, תאונה, חוסר תפקוד או כל סיבה אחרת.

אם כבר החלטתם להפרד ויש לכם ילדים משותפים, זכרו כי תהליך גירושין מסיים רק את הקשר הזוגי שלכם, ואתם עדיין שותפים בתוך מערכת קשר סביב גידול הילדים, כלכלתם, לקיחת החלטות משותפות, אירועי יום הולדת ומשפחה, אתם עדיין בתוך קשר שיימשך עוד לשנים רבות.

הקשיים שהובילו לגירושין עדיין קיימים ויבואו לידי ביטוי גם בקשר כפי שיתקיים מעתה.

פעמים רבות אנו עוזרים לזוגות שמתגרשים לשנות את דפוסי התקשורת השליליים שלא תרמו להם, ללבן מחלוקות ולהגיע להסכמה מתוך הפוזיצייה החדשה בה הם נמצאים, איכות הקשר משתפרת וזה מאפשר שיתוף פעולה טוב יותר בהליך הגירושין.

המטפלים הזוגיים שלנו יכולים לעבור אתכם תהליך זוגי, בו תבחנו את האפשרות להשאר נשואים ואם לא, תוכלו לשפר את הקשר בינכם על מנת "להתגרש בטוב".

איתמר פסקל

איתמר פסקל

פסיכולוג קליני ומטפל זוגי

איתמר פסקל הוא פסיכולוג קליני ומטפל זוגי בעל ניסיון ענף בפסיכותרפיה. את הכלים משני התחומים הוא רותם בטיפול על מנת לסייע למטופל לפתור את הדילמות בקרב המתלבטים האם להתגרש או לא וכיצד להתמודד עם גירושין בדרך הטובה ביותר עבורו.

כרמית וגשל

ד"ר כרמית וגשל

פסיכולוגית קלינית ומטפלת זוגית

לד"ר כרמית וגשל ניסיון של למעלה מ-11 שנה בטיפול פסיכולוגי עם מטופלים ממגוון תרבויות, שכבות גיל, מצבים משפחתיים ומטענים רגשיים. בפגישה איתה, ד"ר וגשל מאפשרת לך למצוא פינה לא שיפוטית לכל המחשבות שעוברות לך בראש ומסייעת לך לעשות בהן סדר ולהגיע לתובנות.

ד"ר שירה כהן - פסיכיאטרית מומחית

ד"ר שירה כהן

פסיכיאטרית מומחית ופסיכותרפיסטית

ד"ר שירה כהן היא פסיכיאטרית מומחית ופסיכותרפיסטית, בעלת רקורד טיפולי של למעלה מעשור. בפגישות איתה, ד"ר כהן מייצרת סביבה טיפולית נינוחה המאפשרת לך לדבר באופן נינוח ופתוח על החששות והפחדים שלך בנוגע לתהליך הגירושין, ולצאת מהתהליך מחוזק.

איך להתמודד עם גירושין שלא רצית בהם?

ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג רוצה בגירושין ושלם עם ההחלטה, ובן הזוג השני דווקא לא. זה קורה בסיטואציות שונות, כאשר אחד מבני הזוג כבר אינו מרגיש אהבה וחיבה כלפי השני, כאשר יש קושי בהבאת ילדים לעולם, במקרה של גירושין עקב בגידה ומעוד סיבות שונות.

בן הזוג שרצה להשאר במסגרת הנישואים צריך להתמודד גם עם תחושת האכזבה והפגיעה וגם להתמודד עם גירושין על כל ההשלכותיהם. אתה שואל את עצמך איך מתגברים על גירושין שלא רציתי בהם? מוצא עצמך נדרש להתמודדות מול אתגרים במרחב האישי, במרחב החברתי, בתוך התא המשפחתי הגרעיני והמורחב, הסטטוס שלך משתנה בחברה, היומיום שלך משתנה, וכל זאת למרות שאתה בכלל לא רצית בפרידה!

כיוון שאין מוטיבציה וחיבור למטרה קשה יותר להתמודד מול הקושי כך שהכעס לא יזלוג אל עבר הילדים, ויוביל לקבלת החלטות לא נכונות. חשוב להיות במודעות למחשבות שחולפות בראש, לבחון אותם, לפני שהן יוצאות החוצה בהתנהגות ופוגעות בסביבה, בילדים, בתהליכים.

במקרים כאלו טיפול אישי יכול לסייע בהשלמה וקבלה של המצב, בשיקום הדימוי והביטחון, בתיעול הכעסים למקומות הנכונים מבלי לפגוע בילדים שנמצאים באמצע הסיפור, להפריד בין הכעס והתסכול על בן הזוג לבין שאר בני המשפחה, ולהתאמץ שהסיטואציה לא תנהל אותך.

טיפול CBT יכול מאוד לעזור לעשות עבודה עם כל הפגיעה והמחשבות שבעקבותיה, ולבסס ניהול יותר נכון של כל הרגשות שצפים.

איזי מאימן

איזי מאימן

עו"ס קליני ומטפל CBT

איזי מאימן הוא עובד סוציאלי קליני ומטפל CBT מומלץ, המתמחה בחיזוק בטחון עצמי ודימוי עצמי של מטופלים באמצעות שיטת CBT וכן בטיפול במחשבות מגבילות הנוצרות לאחר פרידה שלא מרצון.

יעל קוזי

יעל קוזי

עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית

יעל קוזי היא עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית בעלת מומחיות בטיפול בשיטת CBT. המומחיות של יעל היא טיפול באנשים המתקשים לווסת כעסים ורגש באמצעות כלים קוגניטיביים התנהגותיים, וסיוע בהחלפת הרגשות הקשים בכלים לצמיחה אישית.

איך להתמודד עם השפעת הגירושין על הילדים?

הילדים הם תמיד החולייה הרגישה ביותר בתוך תהליך גירושין. ולא פעם בתהליך הבטן מתהפכת כשחושבים איך ומה לומר לילדים, וכיצד נוכל לתמוך בהם.

כלל האצבע החשוב ביותר הוא שהילדים צריכים לשמוע ולראות את ההורים שלהם ממשיכים לדאוג להם יחד, כלומר גם אם אמא ואבא אינם זוג, הגוף הזה שנקרא "אמא ואבא" שמתפצל לשני חלקים נפרדים הוא עדיין יחד בכל הקשור לדאגה וטיפול בהם. ילדים שחווים את התחושה הזו מרגישים יותר בטוחים ומוגנים בהליך הגירושין וזה מקל עליהם את הבשורה והשלכותיה. תוכלו לקרוא כאן בהרחבה על גירושין עם ילדים ודרכי ההתמודדות.

ייעוץ זוגי או טיפול אישי במהלך גירושים יכול לתרום לחיזוק החזית המאוחדת מול הילדים, מאפשר שיפור התקשורת וליבון מחלוקות וזה המקום לפנות בשאלות לגבי ניהול השיח עם הילדים, מה לומר ואיך.

החיים אחרי הגירושין

יש המון סיבות לגירושין אך הם תמיד תוצאה של שניים. אין זה אשמתו של צד אחד גם אם במקרים מסויימים זה נראה כך. אם אתה לאחר גירושין ובאופק אתה כבר מדמיין את החיים אחרי הגירושים, את ההתחלה של פרק ב', אנו מציעים לך לעבור תהליך של התבוננות פנימה, לראות מה אתה לומד מהקשר הקודם שלך, מהם ההעדפות שלך, במה היית רוצה להשתנות, והאם היו דפוסי החשיבה והתנהגות שהגבילו את ההצלחה של הקשר הזוגי האחרון?

לאחר שמתגברים על גירושין אפשר לצמוח למקום טוב יותר. התמודדות עם גירושים יכולה להוות מראה לחלקים שבך, לחלקים היפים והטובים עמם אתה רוצה להמשיך הלאה ולחלקים שהיית רוצה לשנות. החיים אחרי הגירושין הם חיים אחרים וחדשים, בהם אתה נמצא בסטטוס חברתי חדש, סטטוס משפחתי אחר, התמודדות רגשית טובה יכולה להפוך את השינויים הללו להזדמנות לצמיחה והתחזקות, לבניית ביטחון, ושגרת חיים רצויה.

הרבה פעמים אנשים מתארים את הזוגיות של פרק ב' כזוגיות בשלה ובוגרת, וזו היא תוצאה של היכולת שלהם ללמוד מהזוגיות הראשונה את עצמם, להשתנות, ולהתנהל אחרת בתוך קשר.

המטפלים במכון יכולים ללוות אתכם במסע ההתבוננות וההתאגנות המחודשת לקראת החיים אחרי הגירושים ומציאת פרטנר חדש, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

ליווי מקצועי להתמודדות עם גירושים יכול לתת תמיכה ומסגרת מאחדת בעת שעוברים תהליך של פרידה ופיצול משפחתי. המסגרת יכולה לשפר את התקשורת החיובית, לעזור למקד מטרות, לשים בצד את מחלוקות העבר וברמה האישית לחזק את הביטחון העצמי ולדייק בהגדרה עצמית מחדש.

אם אתם מרגישים צורך בתמיכה שכזו על מנת להתמודד עם גירושין, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

הכותב: איתמר פסקל, פסיכולוג קליני

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
וואטסאפ התקשרו צרו קשר