רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194

מטפל CBT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT

במכון תל אביב לפסיכותרפיה מטפלים מוסמכים ל CBT עם המון ידע ונסיון רב שנים, מתמחים בטיפול CBT לחרדות, פוביות ספציפיות, OCD, טראומות, דיכאון קל ודיסתימיה. אם אתה מחפש מטפל CBT מומלץ ומנוסה תוכל להעזר באחד מהמטפלים שלנו: איזי מאימן – מומחה CBT מטפל משולב – מתמחה בנתינת מענה גם דינמי וגם קוגניטיבי התנהגותי, בשלב ראשון נעשית עבודת CBT ולאחר איזון ממשיך עבודת פסיכותרפיה עמוקה. יעל קוזי – מומחית CBT בעלת כלים נוספים שממשיכים את טיפול ה CBT, חשיפה ממושכת (PE) בטיפול בטראומה, טיפול בקבלה ומחויבות (ACT) ושילוב Mindfulness בטיפול.

אם אתם רוצים טיפול CBT, או מתלבטים בין סוגי הטיפול, אתם מוזמנים להתקשר ונוכל לייעץ לכם מה הטיפול המתאים לקושי איתו אתם מתמודדים.

מעוניינים שנצור קשר?

איזי מאימן

איזי מאימן

עו"ס קליני מטפל CBT

איזי מאימן הוא מטפל CBT מומלץ בעל הכשרה גם בפסיכותרפיה, המציע טיפול יעיל ואפקטיבי בשיטת CBT למטופלים הסובלים מבעיות חרדה, הפרעות אכילה, פוסט טראומה, פוביות, משבר ואבל ואובדן. על מנת להתמודד לא רק עם דפוסי המחשבה אלא גם עם מקור הרגש, הוא מציע למטופלים החפצים בכך השלמת טיפול באמצעות פסיכותרפיה.

יעל קוזי

יעל קוזי

מטפלת CBT ופסיכותרפיסטית

יעל קוזי היא מטפלת CBT מומלצת המתמחה בטיפול CBT להפרעות חרדה, כולל פוביות, OCD ופוסט טראומה, בטיפול בדיכאון ושליטה ברגש. היא מביאה איתה לטיפול סל כלים נוסף הכולל טיפול בחשיפה ממושכת לנפגעי טראומה, טיפול בקבלה ומחויבות (ACT) וטיפול מיינדפולנס למעוניינים בכך.

מה חשוב בבחירת מטפל CBT?

אחד הדברים החשובים בבחירת מטפל CBT הוא הרקע ממנו מגיע. אם הוא פסיכולוג CBT או עובד סוציאלי קליני שמטפל ב CBT אז הוא מגיע עם רקע פסיכולוגי מבחינת ידע וטיפול. זה מאפשר לו להבין לעומק תהליכים וקשיים ופותח אפשרות לטיפול משולב בעת הצורך.

טיפול משולב הוא טיפול שמתחיל ב CBT מטפל בקושי ועוזר להתגבר עליו, ולאחר תקופה בה מגיעים לנקודת איזון והתחזקות מתחילים מפגשי פסיכותרפיה שעוזרים להבין למה בכלל הקושי הזה התפתח ולטפל במקור לקושי. השילוב של שניהם הוא טיפול מבוסס יותר והוא נעשה במקרים בהם המטופל מביע נכונות להמשך עבודת עומק והמטפל חושב שיש צורך.

אנו במכון מאמינים בשילוב ולכן המטפלים שלנו מוסמכים ומתפתחים מקצועית גם בתחום ה- CBT וגם בתחום הפסיכותרפיה.

מתי מומלץ לפנות למטפל CBT?

טיפול CBT הוכח כיעיל ביותר בטיפול בחרדות למינהן, פוביות, אובססיות חזרתיות וטראומה שיש בביטויים שלה גם חרדה וחזרתיות.  מטפלים בשיטת CBT יכולים לעזור במקרים בהם הקושי המרכזי מבוסס על קוי חשיבה לא נכונים ובעזרת שינוי ואימוץ דפוסי חשיבה מציאותיים ותקינים ניתן לשנות את הגלגל למקום חיובי.

אם אתה מרגיש שהקושי ממנו אתה סובל מוזן ממחשבות ואמונות שאימצת עם השנים שאינם מיטיבם עמך ומקשים עליך ברמה יומיומית, טיפול עם פסיכולוג CBT יכול לעזור מאוד.

איך מטפלים בשיטת CBT בקושי נפשי?

המטפלים בשיטת CBT עובדים בארבעה שלבים: בשלב הראשון יערכו שיחות אינטייק בהם יש למידה והערכה קלינית של המטפל את המטופל, בשלב זה המטפל יבין לעומק עם מה אתה מתמודד בסביבות השונות של חייך.

בשלב השני תערך למידה וביסוס ידע, תוכל יחד עם המטפל ללמוד מה הקושי שלך, ממה הוא מורכב, כיצד הוא נבנה, ייבנה ידע עמוק על הקושי ממנו אתה סובל, גם ידע כללי וגם ידע ספציפי על ההתנהלות שלך בקושי, ידע בטיפול נתפס ככח ויוצר התחלה של התמודדות עם עיוותי חשיבה.

בשלב השלישי נעשית עבודה על עיוותי החשיבה, הגמשת החשיבה ויצירת דפוסים חדשים מיטיבים יותר.

בשלב הרביעי נערכת חשיפה הדרגתית לגירויים שמייצרים את הקושי והחרדה, באמצעות דמיון מודרך או הלכה למעשה, החשיפה והתגובה הרגשית נעשים בצורה מבוקרת ויוזמתית  כך שלא תרגיש מוצף ותוכל לייצר התמודדות.

יתרונות טיפול אצל מטפל CBT:

טיפול CBT הוא היום קו ראשון לטיפול בתחום החרדות ופוביות והוכח כמוריד את התכיפות והעוצמה של החרדה באופן משמעותי. הטיפול מתרחש בשלבים ויחסית לטיפול פסיכותרפיה דינמי מגיעים להצלחה בתקופת זמן קצרה יותר. בטיפול CBT יש התמקדות משותפת של המטפל והמטופל בנושאים מסויימים והתוצאות ניכרות ברמת התפקוד היומיומית ואיכות החיים בשגרה. זה מאפשר לאנשים שלא מעוניינים בטיפול פסיכותרפי דינמי שמפליג אל מעמקי העבר והנפש גם לקבל עזרה ולשפר את איכות החיים שלהם.

אתה סובל מחרדה? מפוביה? מחשבות מסויימות שוטפות את התודעה שלך שוב ושוב ומטרידות אותך? תהליך עם מטפל CBT אודות המחשבות הללו ותחושת הפחד ייתן לך כלים לשלוט בחרדה שלך במקום שהיא תנהל אותך.

צור איתנו קשר לספר על הקושי שלך ונוכל להמליץ לך על שיטת טיפול ומטפל מתאים.

הכותב: איתמר פסקל, פסיכולוג קליני

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
דברו איתנו