רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194
דף הבית
פסיכולוג קליני

פסיכולוג קליני

פסיכולוג קליני

אם אתה מחפש פסיכולוג הגעת למקום הנכון! לא תמיד קל ואפשרי להתמודד לבד עם בעיה או קושי נפשי, ותמיכה של פסיכולוג קליני יכולה להיות משמעותית על מנת להרגיש יותר טוב ולאמץ אסטרטגיות התמודדות עצמית.

צוות הפסיכולוגים הקליניים והמטפלים במכון תל אביב לפסיכותרפיה עוסקים בטיפול פסיכולוגי ועוזרים לאנשים על מגוון האתגרים הנפשיים שקיימים.

כל העוסקים בפסיכולוגיה במכון הם פסיכולוגים קליניים מומחים ועובדים סוציאלים קליניים מומחים, כולם מורשי טיפול ברשיון משרד הבריאות, ואם אתה מחפש עזרה אתה מוזמן להתקשר, נשוחח ונפנה אותך למטפל שהתמחה וצבר נסיון בתחום עימו אתה מתמודד.

מעוניינים שנצור קשר?

ייחודיות הטיפול הקליני

עבודה נפשית עם פסיכולוג קליני היא בעלת מאפיינים שמייחדים אותה בתוך עולם הטיפולים שהתפתח בעשור האחרון. בתוך המרחב הפיזי והבינאישי שנרקם, עולמו הפנימי של המטופל הופך להיות העולם היחיד, ה "settings" הקפדני עליו שומרים הפסיכולוגים הקליניים, כגון שעות קבועות. היעדר מידע אישי על המטפל ועוד. מצב זה מאפשר מרחב אמיתי ומאפשר לעולמו של המטופל לבוא לידי ביטוי ללא תלות בציפיות, התאמות, אי נעימויות או הבחנות, בעוד שלמטפל מתאפשר להכיר את המטופל באופן עמוק וחשוף ולכן העבודה הטיפולית היא משמעותית יותר.

חשוב לדעת כי על פי נהלי משרד הבריאות המורשים לעסוק בפסיכולוגיה הם מטפלים שעברו מסלול הכשרה בפסיכולוגיה קלינית או עבודה סוציאלית קלינית ועברו את מבחן ההתמחות, את לימודי הפסיכותרפיה הגבוהים עושים הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים יחדיו ועל כן הכשרתם לטפל זהה, ודרך הטיפול שלהם זהה.

אופן הטיפול עם פסיכולוג קליני

לא משנה עם איזה קושי אתה מגיע, המטפל הקליני ירצה להכירך על כל רבדיך וכך יוכל להבין את התמונה השלמה בה אתה חי, את בית הגידול ממנו אתה מגיע, את האישיות שלך, את האמונות שלך, הרצונות שלך, התשוקות המודעות והתת מודעות שלך שקיימים ומשפיעים על התנהלותך בחייך גם אם אתה אינך שם לב לכך.

הפסיכולוג הקליני ינסה להבין את השורשים לקושי שבגללו אתה מגיע לטיפול, לעיתים נראה כי מדברים אודות חוויות ואירועים שאינם קשורים כלל אל הקושי עימו אתה מתמודד, אך הכל חובר יחד אל תמונה מפורטת של מערכת חיים סבוכה שיש בה קשרים נסתרים מן העין.

לא אחת אנשים מגיעים אל קשיים נפשיים בעקבות קשרים לא בריאים שחוו בעבר, עם משפחתם, הוריהם, אחים או כל אדם משמעותי אחר. בטיפול עם פסיכולוג, הקשר שנרקם בין המטפל למטופל משמש כמגרש אימונים לקשר בו מותר להיות בקושי, לברוח, לכעוס, להתאמץ, לאהוב, להגיד, לשתוק. המטרה היא לחוות חוויה מתקנת בקשר, לבנות קשר בריא מאוזן ומיטיב שיש בו מהכל ולהיות מסוגל לפתח קשרים מיטיבים שכאלו בחיים.

הקשר עם המטפל נרקם אט אט והחשיפה והקרבה נעשית בקצב ובשליטה שלך, כלומר המטפל הולך יד ביד עם המטופל בזהירות רבה, על מנת לא להיות חודרני ולא לפגוע באמון שנרקם. רוב המפגשים עם פסיכולוג הופכים להיות מקום בטוח בו עולמך נוכח במלואו ומקבל החזקה, תמיכה, ורוח חדשה שנושבת בו.

בטיפול עם פסיכולוג קליני יש שלבים אותם חייבים לעבור על מנת שהטיפול יוכל לעזור לך להתמודד עם הקושי עמו אתה חי. חייבים לעבור שלבים של היכרות, רכישת אמון, היכרות מעמיקה, התקרבות ואינטמיות שמאפשרים חשיפה, בתהליך זה מתפתח אמון משותף ביכולת של הקשר והמפגשים ליצור משהו חדש בהתמודדות עם קושי.

המלצות לבחירת פסיכולוג

  • מומלץ לבחור פסיכולוג שמומחה בתחום עימו אתה מתמודד: עם השנים פסיכולוגים יוצרים לעצמם תחומי התמחות כגון: קושי ביצירת קשר זוגי, יציאה מהארון, חרדה, פוסט טראומה וכל תחום שהוא. ההתמחות מגיעה משילוב של המון נסיון טיפולי בנושא ,למידה אקדמית במהלך השנים, קריאת מחקרים, השתתפות בכנסים רלוונטיים.
  • התעניין ושאל חברים: הרבה פעמים המלצה טובה יכולה להוביל אותך אל מה שחיפשת, שאל את מכריך האם הם מכירים פסיכולוג קליני מומלץ שמתמחה בקושי עימו אתה מתמודד, שאל את אותם אנשים שאתה מעריך את שיקול דעתם, או את אותם אנשים שמתמודדים עם קושי דומה לשלך.
  • התרשם בעצמך ברשת: קריאה באינטרנט יכולה לתת תמונה מסויימת שנותנת כיוון, אם לפסיכולוג יש אתר משלו, בלוג, פורום שהוא מנהל, זה יכול לעזור לך להרגיש אם אתה מתחבר אל גישתו ולמאפיינים הכללים שלו.
  • אל תוותר על כימייה: מאוד חשוב שתרגיש שיש בינך לבין הפסיכולוג חיבור, שנעים לך להגיע אליו, שאתה מרגיש חופשי מול דמותו ומול התנהלותו. כימייה בין מטפל למטופל היא נושא מדובר בתיאוריה ובשטח, והיא חשובה לשני הצדדים על מנת שיתפתח תהליך חיובי ובריא.

אנו מזמינים אותך להגיע אלינו לטיפול

במכון תל אביב לפסיכותרפיה תמצא פסיכולוגים שמומחים בנושאים שונים וכך ניתן לתת מענה למגוון רחב של אנשים. התהליך במכון שלנו מתחיל בשיחת טלפון עם מנהל המכון שישמש כנתב אל הפסיכולוג שהתמחה בקושי הספציפי איתו אתה מתמודד, ולאחריה המטפל ייצור איתך קשר. אתה מוזמן להתרשם אודות המטפלים שלנו באתר, הם כולם מטפלים מוסמכים מומחים עם המון שנות נסיון, אנושיות ורצון לעזור.

צור איתנו קשר כעת ונשמח לקבוע איתך פגישת היכרות.

הכותב: איתמר פסקל, פסיכולוג קליני

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
וואטסאפ התקשרו צרו קשר