רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194

מטפל זוגי

מתי לפנות לטיפול זוגי

מדוע ומתי כדאי לפנות לפגישה עם מטפל זוגי?

במפגש עם מטפל זוגי נמצאים בפועל שלושה אנשים בחדר, אך נוכחת שם דמות נוספת ממנה אי אפשר להתעלם: יועץ זוגי רואה בקשר שלכם דמות בפני עצמה, עם מאפיינים ייחודיים לה ואופי משלה.  לקשר שלכם יש צדדים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות, דינמיקה ייחודית לו והמון הרגלים ודפוסים. בטיפול זוגי מבינים כי בני הזוגו יצרו את הדמות הזוגית כפי שהיא, לכן אצלם הכח לשנות אותה.

אז מדוע לפנות ליועץ נישואין אם הכח בידיים שלכם? כיוון שהדבר הקשה ביותר לזוגות זה לראות את הקשר שלהם מהצד על כל רבדיו ועומקיו, ועוד יותר קשה להבין ולשנות את דפוסי התקשורת שהתקבעו עם השנים ומקשים על יצירת שינוי.

אתם רבים הרבה? יש ביניכם מתחים? יש נושאים שקשה לכם לדבר עליהם? כנראה שהקשר שלכם יוכל להרוויח מפגישה עם מטפל זוגי.
לא משנה אם אתם זוג צעיר או משפחה, הזוגיות שלכם היא בסיס חשוב שילווה אתכם שנים קדימה. תהליך של התבוננות על הקשר הזוגי ועל היכולת שלכם לחזק אותו בחולשותיו הוא תהליך מחזק, מקרב ובונה בסיס איתן לחיים המשותפים.

אתם מוזמנים לעבור תהליך שכזה עימנו. תוכלו להתייעץ עם מטפלת זוגית או מטפל זוגי לפי העדפותיכם, ולקבל את עזרה החשובה כל כך.

מעוניינים שנצור קשר?

כל מה שרציתם לדעת על טיפול זוגי: הפסיכולוג איתמר פסקל מסביר

מה תפקידו של מטפל זוגי?

למפגשים עם יועץ זוגי מגיעים יחד, כשהקשר והדינמיקה בינכם נוכחת במלואה בחדר, אך יערכו גם פגישות אישיות על מנת להכיר לעומק כל אחד מכם כאשר הוא לא בנוכחות האחר. עבודתו של  מטפל זוגי היא לעזור לכם ליצור מרחב תקשורתי אמיתי בו אפשר לקבל את חילוקי הדעות, הפערים, ולתת הזדמנות לכל אחד להבין את הצד השני.

למטפל אין צד, הוא לא שופט צדק או מוסר. מטרתו היא לאפשר לכל אחד לפתוח מקום מקבל ולא שופט כלפיי בן זוגו. הפסיכולוג הזוגי מחוייב לקשר בינכם, ולא לכל אחד בנפרד ועל כן לא משנה עם איזו מחלוקת או סיפורים תגיעו, אל תצפו או תחששו שייקח צד, זה לא מרחב העבודה שלו.

יועץ נישואין שכבר פגש המון זוגות וקשרים שונים, ידע לזהות את הדפוסים ההרסניים שמחבלים בקשר ובתקשורת ומונעים מכם להצליח ליישב מחלוקות בעצמכם. בעדינות הוא ילמד את אורח חייכם, את אישיותכם ואת הקשר הזוגי שלכם ויוביל אתכם בקצב המותאם לכם לשנות דפוסים ולהתקרב.

בחירת מטפל זוגי - כל התשובות לכל ההתלבטויות

אם אחד מכם חושש להגיע לפסיכולוג זוגי, זה בסדר גם להגיע לשיחה אחת בה תתרשמו, תרגישו קצת במה מדובר, ואז להחליט אם הדרך הזו מתאימה לכם. אם אחד מכם ממש לא מעוניין בעזרה שכזו אז אנו ממליצים לבן הזוג שרוצה לקבל ייעוץ לבדו, ולראות האם שינוי מצידו בלבד יכול לתרום לקשר הזוגי שלכם.

אם החלטתם יחד ללכת לטיפול זוגי, מצאו את האחד שאתם מתחברים אליו, חשוב ששני בני הזוג ירגישו תחושת ביטחון ואמון אל מול יועץ הזוגיות, כך שיתאפשר לעשות תהליך אמיתי. קבלו המלצות, הביטו בתמונות, לפעמים מראהו החיצוני של המטפל יכול לרמז לכם אם אתם מתחברים אליו, וגם אם כבר הייתם בפגישה ולא התחברתם, אל תהססו להגיד לו את זה בסיום השיחה או בשיחת טלפון לאחר מכן, ופנו למטפל אחר.כימייה בין מטפלים ומטופלים ידועה כחשובה לשני הצדדים, והרבה טיפולים מסתיימים לאחר פגישה אחת בשל חוסר התאמה וחיבור.

קחו בחשבון כי במהלך טיפול צפים ועולים הרבה מחלוקות ונושאים רגישים, כך שפגישה אצל יועץ נישואין היא פגישה מלאה ברגשות סוערים. נכון, לעיתים מגיעים לפגישה מאוזנים ויוצאים נסערים, אך זכרו, השיחה הסוערת שמתרחשת בחדר הטיפולים מחליפה את הריב חסר השליטה שהיה אמור לקרות בבית, או את ההכחשה של המחלוקת! דיון בנוכחות מטפלת זוגית שמלווה הוא הדרך לקבל כלים כיצד לשוחח, כיצד לריב, כיצד לתקשר נכון את המחלוקות שבינכם, וזהו כלי שבסיומה של תקופה יישאר לכם לתמיד.

איך בוחרים מטפלת זוגית?

בתוך עולם הטיפול הזוגי ניתן למצוא מטפלים מסוגים שונים בעלי הכשרות שונות, יש המון דרכים לקבל עזרה בזוגיות. במכון תל אביב לפסיכותרפיה היועצים הם פסיכולוגים קליניים בהכשרתם, על כן הם מוסמכים ללוות זוגות בתהליכי עומק ארוכים. היתרונות ביועץ זוגיות באמצעות פסיכולוג קליני הוא הידע והיכולת להבין לעומק את כל אחד מהצדדים, הוא רואה את ההיבטים הפסיכולוגיים להתנהגותו ורצונותיו של כל אחד מבני הזוג, וכך יכול לעזור למצוא את הקשר המשותף. לא כל המטפלים הזוגיים הם פסיכולוגים, ואם חשוב לכם להגיע לפסיכולוג בדקו זאת לפני.

אצלנו במכון תל אביב לפסיכותרפיה המטפלים הנם פסיכולוגיים קליניים, חלקם למדו בנוסף הכשרה ספציפית בטיפול זוגי, אנו מייעצים לזוגות נשואים (יועץ נישואין), זוגות צעירים לפני חתונה, זוגות חד מיניים, וגם זוגות מסוג אחר כגון –  זוגיות עסקית / שותפות, זוגיות חברית ועוד.

 

איתמר פסקל

איתמר פסקל

מטפל זוגי ופסיכולוג קליני

איתמר פסקל הוא מטפל זוגי ופסיכולוג קליני המציע טיפול זוגי לזוגות המעוניינים לשפר את התקשורת הזוגית שלהם, נמצאים בשלבי משבר או מעוניינים לעבור יחד נקודת קושי במערכת היחסים שלהם (לדוגמא במהלך טיפולי פוריות או כאשר אחד מבני הזוג סובל ממחלה כרונית או מחלת נפש). במהלך הטיפול איתמר פסקל מביא הן את הניסיון, הידע והמקצוענות של כמטפל זוגי והן כפסיכולוג ומסייע לכל אחד מבני הזוג להתגבר על דפוסים הרסניים שהוא מביא לתוך הקשר ולפתח במקומם תקשורת מיטיבה. לאיתמר ניסיון רב בעבודה עם הקהילה הלה"טבקית בנוסף לקהילה הסטרייטית.

כרמית וגשל

ד"ר כרמית וגשל

מטפלת זוגית ופסיכולוגית קלינית מומחית

ד"ר כרמית וגשל היא מטפלת זוגית ופסיכולוגית קלינית המשלבת את שתי ההתמחויות שלה בטיפול הזוגי, על מנת לסייע לבני הזוג לתקשר טוב יותר, להבין את הצד השני ולפתור בעיות שמקורן בדפוסי התנהגות מהעבר. לד"ר וגשל ניסיון וידע רבים בתחומי ייעוץ נישואין וטיפול זוגי, והיא תשמח לסייע לזוגות שנמצאים במשבר לגשר על הפערים ביניהם.

יועץ זוגי טוב זה כמו מתנה, אם יש רצון ומתמידים המתנה הזו היא כלי לכל החיים שיכול לשפר את איכות החיים שלכם ושל משפחתיכם, אם תחליטו כי אתם רוצים טיפול זוגי, או רק לנסות, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אחד מהמטפלים הזוגיים שלנו.

הכותב: איתמר פסקל, פסיכולוג קליני

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
וואטסאפ התקשרו צרו קשר