רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194
דף הבית
טיפול במשבר נפשי
פסיכולוג קליני בפרדס חנה ובשרון

פסיכולוג קליני בפרדס חנה ובשרון

איתמר פסקל פסיכולוג קליני

היי,

אני איתמר, ואני עוזר לאנשים לאהוב ולקבל יותר את עצמם. לנסות להתחבר למי שהם באופן יותר מלא וכנה, עם כל היופי וגם הקושי הכרוך בכך. אני מטפל כבר מעל 20 שנה ומאוד אוהב זאת, לעסוק בעבודה כה קרובה ואינטימית.

אני פסיכולוג קליני ומדריך בהכשרתי, מטפל זוגי ואני עוזר לאנשים וזוגות לעבור קשיים ומשברים שונים ולהתחבר מחדש לעצמם ואחד לשני. אני משלב פסיכותרפיה עם תחומי גוף-נפש ומיינדפולנס Mindfulness (מודעות קשובה, או קשיבות שהיא תרגום הבודהיסטי של המילה סאטי).

במרחב האישי אני עוסק בתחומי התפתחות אישית, הגשמה וצמיחה, קושי ביצירת קשר זוגי, משברי חיים, חרדות, דיכאון וטראומות שונות ומורכבות (כגון טראומות מיניות וטראומות עקב שירות צבאי) ועוד.

במרחב טיפול זוגי אני עובד עם זוגות לברר מה מתרחש בדינמיקה ביניכם לדוגמה האם קיימת דינמיקה שלילית ורעילה של האשמות, ויכוחים, תסכול ואכזבה. דינמיקה שמייצרת ריחוק ואי הבנה, תחושה שלא רואים ולא מבינים אתכם, שאין על מי לסמוך, שאי אפשר יותר ככה.

בטיפול הזוגי נתבונן על הדינמיקה הזו, ננסה להתמודד עם ההשלכות הזוגיות, לדבר את הלב, את הכנות, את עצמנו, להתחבר למי שאני ואנחנו.

קצת עליי: פסיכולוג בפרדס חנה, חדרה ובשרון

פסיכולוג קליני בהכשרתי, בוגר ביה"ס לפסיכותרפיה באוניב' תל-אביב ובעל הכשרה כפסיכולוג מדריך בפסיכותרפיה. במהלך השנים עברתי קורסים והכשרות רבות בתחום הטיפול שהמרכזיים בהם כוללים הכשרה והעמקה בטיפול זוגי.

בשנת 2010 הקמתי את מכון תל-אביב לפסיכותרפיה כבית למטפלים שונים בתחומי הטיפול ואני מנהל את המכון עד היום. במכון עובדים פסיכולוגים, עו"ס קלינים ופסיכיאטרים במגוון סוגי טיפול: טיפולים דינאמיים, טיפול CBT , טיפול בילדים ונוער, טיפול זוגי, הדרכת הורים, ייעוץ פסיכיאטרי, אבחונים ועוד. בעברי שימשתי שנים רבות כקב"ן בשירות מילואים.

אני עוסק בעבודה טיפולית עם כל אדם באשר הוא. הטיפול הפסיכולוגי הפרטני מיועד לכל תושבי איזור השרון: פרדס חנה, חדרה, בנימינה, זכרון יעקב, קיסריה ויישובי הסביבה.


לקביעת טיפול פסיכולוגי בפרדס חנה, צרו קשר:


על מפגשי הטיפול הפסיכולוגי

טיפול נפשי הוא כלי. כלי להתחבר לנוכחות שמכירה את הנפש טוב יותר, לחבר בין מה שאני מצפה מעצמי לבין מי שאני באמת במציאות. הן ברמה האישית והן ברמה הזוגית.

העבודה הנפשית שאני מזמין להיות חלק ממנה היא עבודה של התבוננות פנימה, לעצור רגע ולברר מה קורה לנו, היכן אנחנו ממוקמים בחיים, מה קורה מול הסובבים אותנו, וכיצד אנו מופעלים ממנגנונים פנימיים שוב ושוב.

המנגנונים הפנימיים הללו הן הגנות שונות, הגנות שלעיתים מתחילות מדפוסים מוכרים שהולכים רחוק אחורה. נכון, העבודה הפנימית הזו היא לעיתים לא קלה  או פשוטה, מדובר בקילוף חסמים וחומות שאנו מציבים לעצמנו, אך עם השנים כמטפל וכמדריך למדתי שהעבודה הזו מאפשרת חיבור טוב יותר לעצמי ומגבירה את הביטחון.

האפשרות לסמוך יותר על עצמי ולהכיר ביכולות והאיכויות שלי, כמו גם במגבלות ובמגרעות, פותחת פתח להטבה נפשית, ואף יותר מכך, להתפתחות אישית וצמיחה במגוון תחומי חיים.

הגישה שלי כמטפל היא גישה מקבלת, מאפשרת, אינה שופטת או מבקרת. חשוב לי מאוד לקבל כל אדם שנמצא מולי כפי שהוא ולהראות לו באופן כנה ומלא מה שאני רואה. שיח מסוג זה הינו אחר ושונה ממה שאנו בדרך כלל רגילים בחיי היומיום.

על כנות וקושי בטיפול נפשי

מדובר בשיחה קרובה, אישית, מלב אל לב. הכנות והישירות שמתאפשרים במרחב הזה מאפשרים הדהוד פנימי של הנאמר, מאפשרים לצעוד במסע נפשי שמטרתו גדילה וצמיחה. כל אחד ואחת בקצב האישי שמתאים ומרגיש נכון ומדויק.

אנו יכולים להעניק לעצמנו היכרות טובה יותר עם מי שאנחנו, ללכת בעולם הזה עם יותר נוכחות ממקום של היכרות פנימית, היכרות של סיפור חיינו, ההשלכות של סיפור זה – וכך להרגיש בטוחים יותר בעצמנו וביכולת שלנו במגוון של תחומים.

הקושי של טיפול נפשי

אנו נתבונן יחד גם בחלקים הפחות נעימים, מלבד חלקים חזקים וחיוביים שקיימים אצלנו באישיות. מן הסתם מי שמגיע לטיפול לוקח זאת בחשבון. קיימים פערים, קודם כל פער בין להבין את הדרך ובין להרגיש אותה: כלומר אנו יכולים בטיפול לפתוח תמונה רחבה של חיינו מבחינת יחסים בינאישיים, הורות, קריירה, מיניות וכו', אך עדיין לא קל נפשית לעבור תהליך רגשי מול אזורים אלו.

מדובר בתהליך מתמשך של להביא את הרצון והלב אל קידמת הבמה, לאט לאט לקרב בין מי שהיינו רוצים להיות לבין מי שאנו במציאות. זה לא קל. אם התהליך הזה היה קל כמובן שהיינו כולנו עושים זאת לבד. בעיניי זו השאיפה בתהליכי צמיחה והתפתחות בטיפול – והמקום שלי לעזור בתהליך הזה ככל שאני יכול.

בתהליך הטיפול מגלים ומבררים דפוסים מהעבר, דברים שלא ידענו על עצמנו, מעין תהליך גילוי עצמי שבסופו של דבר מביא להטבה רגשית והגברה של הביטחון העצמי.

תהליך זה עשוי להציף, לגעת בחלקים בנו שלא רצינו לגעת ולדעת, אך לעשות תהליך מסוג זה מול מטפל מנוסה ומוסמך שמכיר היטב אזורים אלו, עשוי להקל על התהליך ולמנוע הצפה יתר על המידה או פגיעה רגשית כלשהיא שאינה נדרשת. טיפול נפשי טוב נעשה באופן הדרגתי, מכיל, מקבל וכמובן מקצועי ככל שניתן.

איתמר פסקל מסביר: טיפול פסיכולוגי

כמה זמן לוקח הטיפול הפסיכולוגי?

התשובה לשאלה זו סובייקטיבית ומשתנה מאדם לאדם. מדובר בתהליך פנימי ומאוד אישי שלוקח זמן. לוקח זמן ליצור אמון בטיפול, היכרות מעמיקה, שפה משותפת, וצריך זמן לגעת ברבדים עמוקים לא מודעים שמחוללים שינוי פנימי. לשם כך צריך סבלנות ועקביות.

נושא זה שונה מאדם לאדם גם משום שכל אחד עבר חויות שונות, יש כאלו שזקוקים ליותר הכלה והבנה והתמודדות עם מרחבים כואבים בנושא של קשרים בינאישיים לדוגמה, ויש אלו שמעוניינים בטיפול יחסית קצר וממוקד סביב נושא ספיציפי.

לעיתים מגיעים לטיפול לתקופה מסויימת וקיימת הטבה נפשית, מפסיקים את הטיפול אך לאחר תקופה נוספת מרגישים שיש צורך או רצון להעמיק יותר או לגעת במרחבים נפשיים נוספים.

יש לזכור שטיפול נפשי הינו מורכב ועדין ולוקח זמן. לרוב תהליכים קצרי טווח מספקים הטבה זמנית בלבד, כאשר תהליכים יותר שורשיים עשויים לייצר שינויים עמוקים יותר.

שיטות הטיפול הפסיכולוגי

טיפול דינאמי – טיפול הנוגע גם במרחבים הלא מודעים של המטופל, תוך התבוננות על האדם באופן רחב כלומר גם על נושאים הקשורים לזוגיות, מיניות, התפתחות אישית, משפחה, חוויות ילדות ועוד. טיפולים מסוג זה מתאימים לתהליכי הפתחות אישית, ביטחון עצמי וקשיים שונים הבאים לידי ביטוי בזוגיות.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT) – טיפול מסוג זה נותן מענה להפרעות חרדה מסוגים שונים, טראומות ודיכאון קל. מדובר בטיפול יחסית קצר וממוקד העוסק ספציפית בבעיה הרגשית בה המטופל מבקש לגעת. לדוגמה הפחתה של עוצמת חרדה, תדירות הופעת החרדה וכדומה.

טיפול זוגי – פסיכולוגים קליניים רשאיים לעסוק בטיפול זוגי, חלקם מעמיקים את הלימודים בביה"ס לפסיכותרפיה העוסק בטיפול זוגי, חלקם מטפלים מוסמכים מטעם האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי, וחלקם לומדים קורסים ממוקדים בנושא טיפול זוגי על מנת לא ללמוד במסגרות לימוד ארוכות הכוללות קורסים שהם כבר למדו ומכירים ממסגרות לימוד אחרות.


לקביעת טיפול פסיכולוגי בפרדס חנה, צרו קשר:


מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
וואטסאפ התקשרו צרו קשר