רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194
דף הבית
טיפול בזוגיות
טיפול זוגי בפרדס חנה ובשרון

טיפול זוגי בפרדס חנה ובשרון

איתמר פסקל

נעים מאוד, שמי איתמר פסקל, פסיכולוג קליני מדריך ומטפל זוגי בהכשרתי, מטפל כבר שנים רבות בבני זוג, לעזור למצוא את המרחב הרגשי המשותף – את הלב של הזוגיות.

אני מטפל בסוגים שונים של זוגות: מונוגמיים, חד מיניים, פוליאמורים וכאלו ששוקלים או מעוניינים לפתוח את הזוגיות.

אני יודע שלא פשוט להגיע לטיפול זוגי, להבין שמשהו אולי לא עובד, שנדרשת עבודה פנימית, אישית וזוגית, להודות בכך מול עצמך. ההבנה וההכרה שנדרשת עבודה רגשית בזוגיות עשויים להעלות קושי ואף התנגדות פנימית. לעתים קשה לדבר יחד על הקשיים, על אי ההסכמות, על הריחוק ואולי גם על תחושת הבדידות.

קשיים זוגיים מבטאים לא רק את המציאות כרגע, בכאן ועכשיו, אלא גם את הדינמיקה שהולכת אחורה, אל דפוסים והתנהגויות מהעבר, לעיתים לא רק ביחסים בין בני הזוג אלא גם כל אחד מול עצמו.

בשיחות ננסה לברר מהם הקשיים, נפתח עוד ערוצי תקשורת במטרה להביא שיח פתוח, כנות ופתיחות לתוך המרחב.

מעוניינים שנצור קשר?

על טיפול וייעוץ זוגי: הגישה שלי

אני מתמקד בטיפול וייעוץ זוגי עם זוגות שונים ומגוונים בנושאי משבר זוגי, חוסר אמון ובגידה, קשיים בתקשורת הזוגית, זוגות שחשים ריחוק, חוסר אינטימיות וקושי ליצור חברות אמיתית.

אני פוגש זוגות שמגיעים סביב ריבים, כעסים, מתחים ומאבקי כוח חוזרים ונשנים, שינויים על רקע גירושים והתמודדות עם פתיחה של היחסים. ​בזוגיות ישנן האשמות רבות: שלא מבינים אותי, שלא רואים אותי, שאני אשתנה, לא סומכים עליי מספיק, אך העניין הוא לא את או אתה, אלא החיבור, הקשר והדינמיקה ביניכם. על זה אני עובד יחד אתכם בטיפול זוגי, על החיבורים שמקשרים ביניכם, ליצור שפה משותפת, ליצור תקשורת טובה יותר, ללמוד איך לדבר אחד עם השניה טוב יותר.

האשמות ומגננות הן בעיה שכמעט כל זוג מתמודד עימה. כולנו עשויים להרגיש דחייה, אשמה, עלבון, תחושות טבעיות בכל זוגיות אך הן עשויות להוביל לשיח מריר ושלילי שכולל התחשבנויות, הטחת האשמות וריחוק. בטיפול ננסה לראות את המרחבים הללו יחד, ננסה להבין מה באמת קורה מעבר לטקסטורה החיצונית של ריבים ומתח, מה באמת קורה שם מתחת לפני השטח.

באופן טבעי מנגנוני הגנה ודפוסי העבר באים לידי ביטוי בקשר הזוגי. דפוסים אלו גורמים לנו להחזיק בתפיסות ועמדות קודמות שקשה לנו לשנות. בטיפול הזוגי ננסה לזהות דפוסים ודרכי חשיבה קיימים וננסה יחד לראות כיצד ניתן לתקשר את עצמנו אחרת.

נברר יחד מהם הרגישויות השונות של כל אחד מכם שבאות לידי ביטוי בזוגיות, מהם הכפתורים שגורמים לדינמיקה שלילית ביניכם וכיצד ניתן לשנות זאת – לראות שוב את הצרכים והרצונות אחד של השני.

עם זוגות הנמצאים ביחסים פתוחים או פוליאמורים אנו מבררים יחדיו את המורכבות שבדבר, האם קיימת התאמה מדויקת לכל צד והאם כולם רואים את כולם כפי שהיו רוצים. מבררים נושאים כגון אשמה וקנאה, התמודדות עם אגו ושייכות. עם זוגות חד מיניים אני עובד על התמודדות עם ההורות, התמודדות עם פתיחת הזוגיות וכל בעיה זוגית אחרת בדומה לזוגות סטרייטים.

זו לא את או אתה - זו הדינמיקה שאתם מייצרים יחד

החיבור הזוגי יוצר טריגרים, מעין כפתורי לחץ שכל אחד מכם מפעיל ומצד שני מתקבלת תגובה כועסת או תוקפנית וכדומה. כל אחד מגן על עצמו, שומר מפני פגיעה או חשיפה יתר על המידה פן תהיה חוויה שלילית כלשהי.

מדובר בדפוסי קשר שחוזרים שוב ושוב על עצמם באופן מעגלי, בדרך כלל צורה של התקרבות והתרחקות, ממש כמו גאות ושפל. בטיפול הזוגי ננסה יחד לשנות את המגמה, לראות כיצד ניתן לתקשר טוב יותר, איך אפשר לפנות אחד לשניה בצורה אחרת שפותחת אפשרויות, שרואה את האחר, שלא לוחצת על הכפתורים. זו תקשורת שמחברת, שיוצרת קירבה, דאגה הדדית, שבאמת רואים אחד את השני, מתקשרים, פותחים שיח יעיל וטוב יותר עבור שניכם.

זו ההזמנה שלי למרחב הזוגי, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ונבדוק יחד אם מתאים להתחיל מסע יחד.

לקביעת טיפול זוגי בפרדס חנה, מלאו את הטופס המצורף או צרו קשר:

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
דברו איתנו