רח' ריינס 18, תל-אביב 077-7366505

ד"ר כרמית וגשל

פסיכולוגית קלינית מומחית
כרמית וגשל

ד"ר כרמית וגשל - פסיכולוגית קלינית מומחית

פסיכולוגית קלינית מומחית (מספר רישיון פסיכולוג 7868), עוסקת בטיפול במבוגרים על ידי טיפולים פרטניים, זוגיים וקבוצתיים. בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית ובעלת ניסיון טיפולי של 11 שנים במטופלים במגוון גילאים, תרבויות, מצבים אישיים וקשיים רגשיים. את ניסיון הטיפול בתור פסיכולוגית קלינית רכשה במערכות בריאות נפש בארה"ב ובישראל, בין היתר בבית החולים קפלן ברחובות, במרכז לבריאות הנפש בראשון לציון, שם ניהלה צוות של מטפלים, ובקליניקה פרטית ברחובות.

כרמית מאמינה שהטיפול הפסיכולוגי הוא דרך אנושית מרתקת ובעלת פוטנציאל לשינוי מתמשך גם סביב כאב וקושי עצומים. הוא מעניק לאדם המטופל את ההזדמנות לחוות וללמוד את עצמו דרך קשר עם אדם אחר, לעבד ולהשלים עם חוסר המושלמות של הקיום האנושי ולהעיז להשתמש ביכולותיו וכוחותיו שאחרת הוא נמנע מלגשת אליהם.

 

מיהי פסיכולוגית קלינית ומה תפקידה?

פסיכולוגית היא למעשה מי שרשומה בפנקס הפסיכולוגים של משרד הבריאות, לאחר שסיימה תואר שני M.A. בפסיכולוגיה קלינית. לאחר סיום התואר השני והרישום בפנקס הפסיכולוגים, ניתן להמשיך להתמחות בתחום הקליני. קיימים מספר סוגים של התמחויות בפסיכולוגיה – לדוגמה: קלינית, שיקומית, ארגונית, התפתחותית, חינוכית ועוד.

בשונה מהתמחויות אחרות, רק פסיכולוגית קלינית מורשית להציע טיפול נפשי, או לחלופין פסיכולוגית שנמצאת במחצית השניה של הכשרתה הקלינית. ההתמחות בפסיכולוגיה קלינית אורכת 4 שנים בחצי משרה, בד"כ במקומות מוכרים ע"י משרד הבריאות כגון מוסדות ציבוריים או מקומות פרטיים מאושרים לכך. בסיום 4 שנות ההתמחות עוברת הפסיכולוגית הקלינית בחינת הסמכה מטעם משרד הבריאות לקבלת תואר פסיכולוגית קלינית מומחית. לבדיקה בפנקס הפסיכולוגים של משרד הבריאות לחצו כאן.

החלטת לנסות טיפול פסיכולוגי – אבל איזה? מהיכן להתחיל?

אנשים רבים המחפשים טיפול רגשי מוצאים עצמם מבולבלים מהגישות ושיטות הטיפול השונות בהם מתמחים אנשי טיפול. ובכלל, האם מינו של המטפל משנה?במידה וטרם החלטתם אם ברצונכם לפנות אל פסיכולוג קליני, ניתן לעיין במאמר "האם לבחור פסיכולוג או פסיכולוגית?" על מנת להגיע להחלטה נכונה עבורכם.

מעוניינים שנצור קשר?

ד"ר כרמית וגשל, פסיכולוגית קלינית, מתארת מהו כוחו ומהותו של טיפול פסיכולוגי

ד"ר כרמית וגשל, פסיכולוגית קלינית, מתארת טיפול פסיכולוגי בתחושות מועקה ודיכאון:

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
וואטסאפ התקשרו צרו קשר