רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194

טיפול קבוצתי

טיפול נפשי

כפי שטיפול פרטני מיועד לעזור ולשפר את ההתמודדות עם קשיים ובעיות נפשיות שונות, כך גם טיפול קבוצתי עוזר בצורה דומה, אך כחלק מקבוצה.

מהות הקבוצה היא דינאמית, כלומר הקבוצה מתבססת על התפיסה שקיימים תהליכים לא מודעים שמשפיעים על החשיבה וההתנהגות, הן בתוך הקבוצה והן מחוצה לה. הקבוצה מעוררת אצל המשתתפים שלל רגשות ודפוסי קשר ויחסים, שחלקם מודעים וחלקם אינם מודעים, וחלק מהעבודה שמרחב הקבוצה מזמן הנו עיבוד של דפוסים ויחסים אלו.

היתרונות של טיפול קבוצתי הם יצירת מרחב לשינוי וגדילה, תוך אפשרות לתרגל מיומנויות חברתיות שונות. היכולת ללמוד מהאחר בקבוצה יוצרת מרחב מכיל ותומך העוזר לתחושת הבדידות ותחושת המסוגלות תוך קשר מתמשך עם חברי הקבוצה. הקבוצה הינה כלי טיפולי חזק המדמה כמה שניתן את הזרמים החברתיים הקיימים במציאות.

אנו מציעים להצטרף לקבוצה דינאמית פתוחה למבוגרים, המורכבת מ-8 משתתפים לכל היותר, בהנחיית 2 מנחים מטפלים, בדגש על תהליכי התפתחות אישיים, ביטחון עצמי, מימוש עצמי וצמיחה אישית ובינאישית.

המרחב הקבוצתי מאפשר ומזמין את חברי הקבוצה להתמודד עם דפוסי התנהגות קודמים ולבצע עבודה פנימית מעמיקה מול העצמי תוך השתקפות האופן שבו כל אחד בא במגע עם המשתתפים האחרים בקבוצה, בכאן ועכשיו. ההזדמנות היא ללמוד על העצמי דרך העמקה אישית וגם דרך שיקוף של שאר חברי הקבוצה.

מעוניינים שנצור קשר?

איך מתבצע טיפול פסיכולוגי קבוצתי? שאלות ותשובות

מספר המשתתפים בקבוצה

8 משתתפים לכל היותר. זאת על מנת לאפשר מרחב אישי, קרוב ופתוח בין חברי הקבוצה. מנחי הקבוצה ינסו לאזן ככל הניתן בין נשים וגברים בקבוצה אך הנושא נתון לשינויים.

מי משתתף?

למבוגרים בגילאי 30-55, הקבוצה פתוחה לכל אדם המעוניין להיות חלק מקבוצה טיפולית העסקת בתהליכי צמיחה והתפתחות אישית.

כיצד ניתן להתקבל לקבוצה ולכמה זמן?

קבלה לקבוצה כרוכה בפגישת היכרות עם המטפלים מנחי הקבוצה, על מנת לברר התאמה לתהליך ולקבוצה.

מלבד פגישת ההיכרות נדרשת התחייבות ל-8 פגישות קבוצתיות לכל הפחות. אנו ממליצים להיערך לכל הפחות לתקופה של שנה בהשתתפות בקבוצה. הקבוצה הינה קבוצה "רצה" שמתקיימת כל הזמן. יתכן מצב בו משתתף חדש מצטרף, וזמן שמשתתף קיים נפרד ומסיים תהליך בקבוצה.

הנחיה

ההנחיה מתבצעת על ידי שני מטפלים, על מנת לאפשר מרחב תגובות רחב ככל הניתן, תמיכה והבנה מיטביים.

תדירות ומשך פגישה

הקבוצה נפגשת כל שבוע בימי ראשון בערב.

מה המחיר של טיפול קבוצתי?

160 ₪ למפגש, 400 ₪ לפגישת היכרות חד פעמית בת שעה.

היכן מתבצע הטיפול?

בקליניקה במכון תל-אביב לפסיכותרפיה, רח' פרופ' שור 16 ת"א, קומה תחתונה.

האם אפשר לשלב טיפול פרטני וקבוצתי במקביל?

כן – אפשרי ואף מומלץ. מדובר בשני טיפולים המשלימים אחד את השני.

מלבד תהליך הטיפול הפרטני, התהליך הקבוצתי עשוי לאפשר עיבוד, תמיכה והכלה משלימים לתהליך הפרטני, כמו כן התהליך הקבוצתי יכול להוות קרקע פוריה ל"עבודה טיפולית" מול משתתפים אחרים בקבוצה.

הכותב: איתמר פסקל, פסיכולוג קליני

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
וואטסאפ התקשרו צרו קשר