רח' פרופ' שור 16, תל-אביב 077-9969194
דף הבית
טיפול בהפרעת חרדה
טיפול בהתקפי חרדה

טיפול בהתקפי חרדה

טיפול בהתקפי חרדה

אם חווית התקף חרדה דע כי אתה יכול לעזור לעצמך, אפשר לטפל בהתקפי חרדה ותחושת חוסר השליטה וחוסר האונים שחשת בזמן ההתקף אינה מעידה על היכולת שלך לעזור לעצמך, יש מה לעשות וניתן לעזור ולטפל בהתקפי חרדה!  טיפול בהתקפי חרדה וחרדות יכול להשפיע על עוצמת ההתקפים, להפחית את תדירותם ובשלבים מתקדמים של הטיפול גם למנוע אותם.

במכון תל אביב לפסיכותרפיה יש צוות רב מקצועי ונעשית התאמה בין החרדה שממנה אתה סובל לבין שיטת הטיפול והמטפל. טיפול בהתקפי חרדה יכול להיעשות בדרכים שונות ועל ידי אנשי מקצוע שונים. בין אנשי המקצוע שלנו המתמחים בחרדות יש מטפלי CBT, פסיכולוגיים דינמיים, מטפלים באומנויות ,ופסיכיאטרים ואנחנו מפעילים שיקול דעת בהתאמת הטיפול.

מעוניינים שנצור קשר?

איך מטפלים בהתקף חרדה?

במכון אנו שמים דגש על כך שכל הטיפולים בחרדה ישלבו שני מישורים שמשלימים זה את זה, כך שנעשית עבודה טיפולית מקיפה:

טיפול בחרדה הבסיסית הנגרמת מהתקף חרדה

התקפי החרדה הם תוצאה וביטוי פזיולוגי של חרדה קבועה ומתמשכת בנפשו של האדם, ולכן נעשית עבודה לעיבוד והתמודדות עם החרדה המתמשכת, כך משפיעים על עוצמת ותדירות ההתקפים. ככל שהחרדה מטופלת יותר ניתן לראות את תדירות התקפי החרדה פוחתים.

טיפול מיידי בהתקף החרדה

מטפלים בתגובתיות של האדם להתקף, באמצעות למידה ואימון של אסטרגיות הרגעה, כגון מחשבות מרגיעות, דמיון מודרך ותגובות מתאימות למניעת החרפה. תוכל לקרוא על הסימפטומים בעת התקף החרדה והמלצות איך להגיב אליהם.

בשיחה עם מנהל המכון תיעשה הערכה כללית לגבי סוג ורמת החרדה, השפעתה על איכות החיים, על רמת התפקוד, יערך ברור האם החרדה היא הקושי הדומיננטי או כתוצאה מקושי אחר. לאחר איסוף הנתונים והצגת אפשרויות הטיפול המוצעות במכון, תוכלו להחליט יחד איך לטפל בהתקף החרדה בדרך הטובה ביותר עבורך, מבין האפשרויות הבאות.

איך מטפלים בהתקף חרדה? הפסיכולוג איתמר פסקל מסביר:

טיפול תרופתי

במקרים חמורים בהם התקפי החרדה פוגעים באיכות החיים, ניכר קושי משמעותי בתפקוד היומיומי ויש הרגשה כי אתה חי בתוך התקף חרדה מתמשך, נמליץ לך להגיע קודם להערכה עם הפסיכיאטרית  דר' שירה כהן. ד"ר כהן בעלת ניסיון רב שנים בטיפול בחרדות, ויודעת להתאים במדוייק את התרופה לאדם שזקוק לה.

טיפול תרופתי לחרדה הוא טיפול תומך לצד טיפול פסיכולוגי, הוא אינו עומד לבדו, ואם אתה שוקל להיעזר בטיפול תרופתי זכור כי מטרתו להרגיע את התקפי החרדה,  את ההצפה והבלבול ותחושת חוסר השליטה, כך שיהיה ניתן לעשות טיפול עומק בחרדה.

ד"ר שירה כהן - פסיכיאטרית מומחית

ד"ר שירה כהן

פסיכיאטרית ופסיכותרפיסטית

לד"ר שירה כהן ניסיון רב בטיפול בהתקפי חרדה הן בהתאמת טיפול תרופתי והן כפסיכותרפיסטית. היא מסייעת לסובלים מהתקפי חרדה לקבל טיפול מיידי תרופתי, המסייע להרגיע את הסימפטומים המשתקים של התקף חרדה קשה, ומאפשר להם לנהל שגרת יום תקינה ומכאן להמשיך לטיפול פסיכולוגי המסייע להם לשרש את התקפי החרדה.

טיפול CBT להתקפי חרדה

במקרים פחות חריפים של התקפי חרדה, הכוללים קשיים חלקיים בתפקוד, הצפה ריגשית ומחשבתית וכאשר החרדה היא הקושי המרכזי, נמליץ לפנות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי הנקרא CBT.

במכון שני מומחים לטיפול CBT  עם נסיון רב שנים, איזי מאימן ויעל קוזי. טיפול CBT הוא אחד הטיפולים המיטיבים ביותר להתקפי חרדה כיוון שהוא ממוקד בהתמודדות מול תחושת החרדה שמציפה. בטיפול נעשית עבודה משותפת לזיהוי דפוסי חשיבה והתנהגות שאינם יעילים, מזינים את מעגל החרדה ויוצרים את התקפי החרדה, והוא מאפשר להגמיש אותם ולסגל דפוסים חדשים.

אם אתה מרגיש בהצפה רגשית ומחשבתית בעקבות התקפי החרדה, אם אתה חושב שהקושי שלך הוא ממוקד חרדה ולא נובע מקשיים אחרים, ייתכן כי CBT הוא הטיפול שמתאים לך. הוא ייתן לך כלים מעשיים להתמודדות טובה יותר מול התקפי החרדה, יעזור לך לגבש תפיסות חדשות שמיטיבות עם מצבך וכך תשפר את איכות החיים שלך.

איזי מאימן

איזי מאימן

מומחה CBT

עובד סוציאלי קליני, בעל תואר שני . M.A בעבודה סוציאלית קלינית. בעל הכשרה ונסיון רב בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (שיטת CBT) לטיפול בחרדה ובהתקפי חרדה, והקניית כלים ושיטות אשר מאפשרים לסובלים מהתקף חרדה ללמוד כיצד לטפל בהתקף חרדה באופן מיידי ועצמאי בזמן שהוא מתפרץ באמצעות טכניקות CBT.

יעל קוזי

יעל קוזי

מטפלת CBT

יעל קוזי היא עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית ומטפלת CBT, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. ליעל קוזי ניסיון והתמחות בטיפול בהתקפי חרדה באמצעות שיטת CBT, והיא מסייעת למטופליה להשיג שינוי והטבה באיכות חייהם במהירות וביעילות באמצעות מתן טכניקות וכלים שמקורם בשיטה הקוגניטיבית ההתנהגותית.

טיפול פסיכולוגי דינמי להתקף חרדה

במקרים בהם התקפי החרדה מגיעים כתגובה לקושי אחר או כחלק מקשיים נפשיים נרחבים יותר נמליץ לפנות לטיפול פסיכולוגי דינאמי עם אחד מהפסיכולוגים שלנו.

טיפול פסיכולוגי דינמי מטפל בהתקפי חרדה באמצעות טיפול במקורות החרדה והתמודדות איתם. התקפי החרדה שאתה חווה הם תוצאה של חרדה פנימית מתמשכת שחיה בתוכך כל העת. בעזרת טיפול דינאמי תוכל להכיר לעומק את זרמים התת מודעיים הללו, ולהתמודד איתם באופן מודע.

בטיפול הדינאמי תוכל לקשר חוויות עבר רחוקות, ואמונות שהתגבשו שנים אחורה שעדיין מלווים אותך ומשפיעים על חייך היום. ההכרה בכך מאפשרת פתח לשינוי מאוד גדול באיכות החיים הרגשית שלך ובכלל זה גם על התקפי החרדה  שהם תוצאה ישירה של איכות החיים הנפשית.

איתמר פסקל

איתמר פסקל

פסיכולוג קליני

איתמר פסקל הוא פסיכולוג קליני, בעל שנים רבות של ניסיון בטיפול בסובלים מהתקפי חרדה באמצעות טיפול פסיכולוגי דינמי. בשיטת טיפול זו, הוא לוקח את המטופל למסע אל הנפש ואל תת המודע, ומגלה ביחד איתו את שורש החרדה. במהלך הטיפול המטופל לומד רבות על עצמו וחווה הקלה רבה.

ייתכן שיש לך תחושת בטן לגבי שיטת הטיפול שיכולה לעזור לך לטפל בהתקפי החרדה שלך. אתה מוזמן לפנות אלינו להתייעץ ולשתף במה שהרגשת, כל מידע הוא רלוונטי וחשוב על מנת להפנות אותך אל הטיפול המתאים.

הכותב: איתמר פסקל, פסיכולוג קליני

מעוניינים שנצור קשר?

Location Map
דברו איתנו